Co powinniśmy wiedzieć o naszym konsultancie Feng Shui?

Co powinniśmy wiedzieć o naszym konsultancie Feng Shui? 
Wybierając konsultanta Feng Shui dobrze jest wiedzieć jakie pytania zadać, by zdecydować się na właściwą osobę.Nie bójmy się pytać. Feng Shui rozwija się tak jak inne dziedziny usług, toteż powinniśmy traktować konsultacje Feng Shui czy BaZi w ten sam profesjonalny sposób, co usługi lekarza, dentysty lub księgowego.Oto kilka ważnych pytań jakie należy zadać zanim zdecydujemy się zatrudnić konsultanta:

  1. Ile kosztuje konsultacja?

Minęły czasy, gdy mistrzowi Feng Shui płacono monetami w czerwonej sakiewce. Współcześni konsultanci przyjmują czeki, a nawet karty kredytowe. Zresztą, to nie kwota ma znaczenie – konsultant pobierający opłatę w wysokości 888,88 zł nie musi być lepszy od tego, który podaje okrągłe ceny. Podczas wstępnego rozeznania nie bójmy się spytać ile kosztuje konsultacja. Profesjonalny konsultant nie ukrywa swoich stawek. Zapytajmy też dlaczego konsultacja jest tak drga lub tak tania.... Zazwyczaj stawka zależy od wielkości badanej nieruchomości np. konsultacja dla fabryki będzie droższa niż dla niewielkiego biura, a dla małego domu tańsza niż dla bungalowu.Wpływ na cenę może mieć również poziom skomplikowania analizy.

  1. Co obejmuje konsultacja?

Dobry konsultant Feng Shui, zanim przejdzie do zaleceń, sprawdza zazwyczaj wykres BaZi klienta. Nie oznacza to, że analiza BaZi stanowi część konsultacji Feng Shui. Należy zapytać czy cena obejmuje analizę BaZi, czy też płaci się za nią oddzielnie. Warto się także dowiedzieć czy cena zawiera koszt doboru dat stosownie z naszym BaZi i wykresem naszego domu, czy tylko z ogólnym kalendarzem. Jest to szczególnie ważne, jeśli dla poprawienia Feng Shui nieruchomości zalecony zostanie remont. Wybór dobrej daty zapewni aktywację odpowiedniego Qi.Kiedy analizowana jest nowobudowana nieruchomość, warto zapytać czy konsultacja zawiera dobór daty wprowadzenia.

  1. Czy dostaniemy raport podsumowujący?

Dowiedzmy się czy usługa i cena zawierają podsumowanie analizy w formie raportu oraz czy konsultant omówi zalecenia na oddzielnym spotkaniu. To, że konsultant nie przygotowuje takiego spotkania, ani raportu, nie oznacza, że nie jest on profesjonalistą, ani, że mamy go nie zatrudniać. Wszystko jest w porządku, jeśli odpowiada nam takie mniej formalne podejście. Chodzi jedynie o to, byśmy nie zostali zaskoczeni dodatkowymi kosztami raportu lub spotkania, na którym poznamy zalecenia wynikające z konsultacji.

  1. Jaki rodzaj Feng Shui praktykuje konsultant?

Powinniśmy dowiedzieć się jakimi technikami posługuje się konsultant i je zaakceptować. Czy jest to konsultant klasycznego Feng Shui czy raczej New Age Feng Shui*. Jeśli jest to konsultant klasycznego FS zastosuje prawdopodobnie mieszankę takich technik jak San Yuan, San He, Xuan Kong lub Ba Zhai.

  1. Czy konsultant zaleca zakup remediów?

Jeśli konsultant klasycznego Feng Shui w celu poprawy przepływu Qi zaleca zakup remediów, które nie są w cenie konsultacji, to należy zadać sobie pytanie czy chodzi tu o konsultację czy o sprzedaż.
G jak geomancja czy F jak Feng Shui?
A może R jak relacje! Zatrudniając konsultanta zawsze nawiązujemy relację. Nasz konsultant to ktoś z kim będziemy się wielokrotnie spotykać (jeśli będziemy mieć pozytywne doświadczenia). Spotkamy go sprawdzając nasz przyszły dom, wybierając datę na ślub naszego dziecka lub na otwarcie firmy. To on przygotuje analizę naszego BaZi, a może także zrobi wykresy naszych pracowników. Czeka nas bardzo dużo zawodowych i osobistych kontaktów. Dlatego też, oprócz formalnych pytań wyjaśnionych powyżej, w wyborze konsultanta przede wszystkim powinniśmy kierować się naszym samopoczuciem w jego towarzystwie. Powinien odpowiadać nam poziom jego profesjonalizmu, jego techniczne umiejętności, sposób praktykowania Feng Shui oraz jego osobisty styl w kontaktach z klientem.Niektórzy konsultanci są bardzo otwarci, pomocni, zachowują się niemalże jak osobisty terapeuta klienta. Inni są nastawieni bardziej biznesowo, przechodzą od razu do sedna sprawy, mniej wspierają swojego klienta. I jedni i drudzy mają na uwadze jego interes, ale inaczej to wyrażają. Podobnie klienci: jedni wolą konsultanta, który odpowiada na ich najdrobniejsze pytania, inni wolą bardziej zwięzły styl.Nie musimy lubić naszego konsultanta, przynajmniej tak długo, jak odpowiada nam jego praca dla nas.WybórJeśli odpowiada nam New Age Feng Shui i o taką konsultację nam chodzi, zdecydujmy się na konsultanta z taką właśnie praktyką. Osiągnięte wyniki mają nas przecież zadowolić.Jeśli naszym zdaniem wiek świadczy o doświadczeniu, szukajmy dojrzałego mistrza. Nie zakładajmy jednak z góry, że im starszy mistrz, tym lepsza konsultacja. Upewnijmy się, że mistrz ma rzeczywiście wieloletnie doświadczenie i niezbędną wiedzę.Wreszcie, zanim zatrudnimy konsultanta zapoznajmy się z tematem, tak by wiedzieć za co płacimy. Poczytajmy o nim, przejrzyjmy jego książki, postarajmy się zrozumieć jego podejście i metody.Jeśli liczy się dla nas rodowód konsultanta (dotyczy to raczej krajów azjatyckich przyp. tłum.), powinniśmy sprawdzić czy pochodzenie jakim chwali się nasz mistrz jest prawdziwe. Zazwyczaj członkowie znanych mistrzowskich rodów posiadają dokumenty potwierdzające ich pochodzenie.Warto też sprawdzić kto był dotychczas klientem naszego konsultanta. Nie polegajmy wyłącznie na jego autoreklamie, przeprowadźmy własne rozpoznanie – płacimy przecież za usługi profesjonalisty.



Autor tekstu:
Joey Yap – światowej sławy nauczyciel i konsultant Feng Shui i BaZi; założyciel Mastery Academy of Chinese Metaphysics™. (www.masteryacademy.com)Tłumaczenie, podtytuły i przypisy: Magda Mól i Anna Sztandera – instruktorka i przedstawicielka MA w Polsce. (www.annasztandera.pl )

Script logo   StudioStrona.pl