KALENDARZ Tong Shu
DATOWNIK 2019

Zestawy specjalnych dni
Przydadzą się do:

Planowania  (Dni Księżyca)

 Usuwania    (Dni Usuwania)

Działania     (Dni Sukcesu)

 

 

KURSY 2019

 

16-17.03.2019

BAZI 1 

Potencjał osobisty 
Interpretacja kalendarza

 

 

KOMPAS 2019

Pierścień 24 Gór i specjalne sektory Pomocnicy 2019.

To uproszczona wersja kompasu.

Możesz nałożyć na plan domu

i zobaczyć, które miejsca są

w tym roku lepsze.

REMONTY 2019

 

Rozkład energii dla Twojej przestrzeni na 12 miesięcy roku 2019.

Najważniejsze rekomendacje, jeśli planujesz remont. 

 

Rok Wodnego Węża

Z okazji przypadającego 4. lutego chińskiego Święta Wiosny (LI CHUN), a tym samym początku Roku Wodnego Węża (tego słonecznego ;-), wszystkim klientom, sympatykom, przyjaciołom i znajomym pozwalam sobie tą drogą przekazać serdeczne życzenia słońca, miłości, uśmiechu, radości, tolerancji, spokoju, cierpliwości, energii i konsekwencji w realizacji planów i marzeń co najmniej przez najbliższe 12 miesięcy!

 

Te same życzenia przesyłam również z okazji Chińskiego Nowego Roku księżycowego, który już w najbliższy weekend, bo 10-go lutego się zacznie. Będzie to rok Wodnego Węża. Jego chińska nazwa to Gui Si (wym. kłej sy).

 

A jaki to będzie rok? Czy dobry czy niedobry, to jak zwykle zależy od kontekstu, od osoby, od tego co się planuje, chce lub musi w tym roku robić. W porównaniu z kończącym się rokiem Wodnego Smoka dla większości osób będzie to rok bardziej dynamiczny, wymagający działania, dobrej organizacji, szybkiej reakcji. Ale też będzie to czas pozwalający – jeśli zechcemy mu w tym pomóc – na to, aby rzeczy i sprawy wróciły na swoje miejsce, aby było tak jak należy, jak nakazuje ustalony porządek. I znowu, dla każdego oznaczać to może coś zupełnie innego. Tak czy inaczej zarówno w przestrzeni, jak i w ciele, o działaniu nie wspominając, ważne będzie centrum, równowaga, złoty środek. Dlatego właśnie dążenie do zdrowych proporcji, równowagi i ważenie słów i czynów może stanowić w roku Węża antidotum na nadmierną dla niektórych dynamikę czy tempo wydarzeń. Także ćwicząc – tai chi, qi gong, jogę czy inne rodzaje pracy z ciałem, powinniśmy w tym roku zwracać większą uwagę na centrum.

Rok 2013 to także sprzyjający czas, aby się zająć swoim zdrowiem i nauką – można osiągnąć dużo lepsze wyniki, o satysfakcji nie wspominając.

 

Jak powszechnie wiadomo początkowi Chińskiego Nowego Roku, który jest dla Chińczyków świętem absolutnie najważniejszym, towarzyszą huczne obchody. Na tyle ważnym, że donoszą o tym wszystkie serwisy informacyjne świata. Często trwają nawet dwa tygodnie, podczas których się je, pije, wybacza i dobrze życzy, obdarza prezentami, odpala sztuczne ognie, ubiera na czerwono domy i siebie (żeby odstraszyć potwora Niana, ma się rozumieć), no i dobrze się bawi. My kończymy karnawał, Chińczycy zaczynają. Co dla nas powinno być istotne, to nie tyle folklorystyczne i kulturowe ciekawostki, co zmiana rodzaju energii – czasu i przestrzeni, kosmosu – które, czy na się to podoba czy nie, na nas nieustannie oddziałują. Dlatego każdy rok, choć porami roku podobny, to jednak oddziaływaniem i naszą z nim interakcją, jest jednak inny. Gdy dodamy do tego nasze aktywne działanie (koniecznie!) to możemy łatwiej, szybciej i skuteczniej zrealizować swoje plany! Ponieważ potencjalny charakter oddziaływania czasu i miejsca można poznać można się zatem lepiej przygotować. 

 

Aby poznać więcej szczegółów na temat obchodów Chińskiego Nowego Roku, kliknij na ten link:
http://www.masterconsulting.pl/pl_obchody-chinskiego-nowego-roku,168.html

 

 

WSZYSTKIEGO DOBREGO!

 

Anna Sztandera

 

 

A w poniższym załączniku znajdziesz informacje na temat potencjału roku 2013 dla każdego z 12 chińskich zwierząt.