KALENDARZ Tong Shu
DATOWNIK 2019

Zestawy specjalnych dni
Przydadzą się do:

Planowania  (Dni Księżyca)

 Usuwania    (Dni Usuwania)

Działania     (Dni Sukcesu)

 

 

KURSY 2019

 

16-17.03.2019

BAZI 1 

Potencjał osobisty 
Interpretacja kalendarza

 

 

KOMPAS 2019

Pierścień 24 Gór i specjalne sektory Pomocnicy 2019.

To uproszczona wersja kompasu.

Możesz nałożyć na plan domu

i zobaczyć, które miejsca są

w tym roku lepsze.

REMONTY 2019

 

Rozkład energii dla Twojej przestrzeni na 12 miesięcy roku 2019.

Najważniejsze rekomendacje, jeśli planujesz remont. 

 

Prognoza Feng Shui na październik

Październik – miesiąc Metalowego Psa (Geng Xu).

 

8.X-6.XI

 

Miesiąc Metalowego Psa  to ostatni miesiąc chińskiej jesieni. To czas dominacji zarówno elementu Metalu, ale i Ziemi.

 

Co prawda przygotowujemy się już powoli do roku 2013, roku Wodnego Węża, ale nie zapominajmy o tu i teraz.  Tak się składa, że energia roku 2012, (w którym dominuje energia Smoka), nie do końca lubi się  z cechującą październik energią Psa. W ogóle się nie lubi. Mówimy, że dochodzi do zderzenia Smoka (rok 2012) z Psem (październik).

 

Z perspektywy teorii Pięciu Elementów,  Smok i Pies  podobne są  o tyle, że u obu dominuje element Ziemi Yang. Jednak podobne nie zawsze się przyciąga. Tu następuje pewna konfrontacja. A to zawsze jest niewygodne.

 

Obrazowo Ziemię Yang ilustruje  góra albo skała. Twarda i nieruchoma. I taka będzie nasza elastyczność w tym miesiącu – jak góry lub skały - bliska zeru. Dominuje opór, usilne bronienie swoich racji, niechęć  do ustępstw i kompromisów, niemożność ruszenia do przodu.

 

Zderzenie  dwóch Ziem (Psa i Smoka) to wyzwania w dziedzinach dotyczących elementu Ziemi - nieruchomościach, zarządzaniu działkami lub domami. To, co prawda, czas sprzyjający remontom, ale może być trudno.

 

Jednak październik to także miesiąc, który kończy czas jesień – czas elementu Metalu. A Metal związany jest mięzy innymi z podejmowaniem decyzji, dogadywaniem się, komunikacją. Dlatego warto wykorzystać ten czas do zakończenia rozpoczętych spraw  i projektów ...zwłaszcza tych dotyczących nieruchomości i finansów. To nic, że może być  trochę pod górkę. Warto zakończyć, bo następny miesiąc przyniesie nowe sprawy i czasu może być za mało.

 

Miesiąc Psa to ciekawy miesiąc z perspektywy Feng Shui: następuje zdublowanie  energii roku i miesiąca, przez co będą one silniej odczuwane. In plus i in minus, zależnie od rodzaju tej energii. Energie te określane są mianem gwiazd.

 

 

POTENCJAŁ REJONÓW GEOGRAFICZNYCH
 

Centrum: nr 6

 

Kto często używa centralnej części swojej przestrzeni, powinien zwrócić uwagę na sposób zarządzania i wykorzystanie zdolności przywódczych. Dotyczy to zarówno menadżerów w firmie, jak i rodziców w domu. W październiku Centrum pozostaje pod bardzo silnym wpływem gwiazdy nr 6. która odpowiada za autorytet, zdolności przywódcze i dobre zarządzanie. W miejscach, w których centrum jest zablokowane - kominkiem, ścianą lub zamkniętym pomieszczeniem, może dochodzić do silnej rywalizacji o władzę (między mężczyznami szczególnie). Jeśli to zablokowanie można usunąć, bo są tam dające się usunąć przedmioty - np. ciężkie meble, to dobrze – można będzie korzystać z plusów energii centrum.

 

Jeśli zablokowania usunąć się nie da – bo tworzy je znajdujące się w centrum pomieszczenie – należy się przygotować do możliwości tarć i kwestionowania autorytetu. Dlatego trzeba się świadomie od wszelkich form tarcia i rywalizacji dystansować ...albo przyjąć z godnością.

 

Jeśli w centrum domu znajduje się kominek – lepiej wstrzymać się z paleniem w nim, aby zmniejszyć presję na szefa lub głowę rodziny.

  

 

Południe: nr 1

 

Kto często korzysta z tego rejonu, może liczyć na wsparcie innych, na ogół wyżej postawionych osób. Czasami przyjdzie to samoistnie, bez naszej wiedzy. Warto także  o  wsparcie swiadomie prosić. Składać wszelkie podania i aplikacje. Szanse na przychylność i efektywna pomoc są duże*.

 

Nie należy jednak palić tu ognia, a i z remontami się wstrzymać (chyba że potrafimy dokładnie wyznaczyć sektor S1 - Bing & S3 – Ding). Od nich można rozpocząć prace.

 

Należy działać szybko i dynamicznie, ale z głową. Przeanalizować swoje plany, zwrócić się o wsparcie lub konsultacje, nie odkładać nic na potem. Można też częściej przebywać (spać lub pracować) na Południu.

 

*Częste używanie tego rejonu przyciąga HZ osoby, które wprowadza w nowe dziedziny lub biznes. W dotychczasowej pracy można liczyć na uznanie i docenienie.

  

 

Południowy zachód: nr 3

 

Ogień? Tak. Świece? Tak. Palenie w kominku? Tak. Dużo czerwieni? Tak.

 

Rezydująca w październiku na południowym zachodzie trójka to gwiazda zmiany i przełomu. To także gwiazda gniewu, złości i pobudliwości. W październiku tego roku jest bardzo silna. Dlatego długie przebywanie na południowym zachodzie prowokuje kłótnie, zażarte dyskusje i problemy prawne, ze sprawami w sądzie. Podobnie, jeśli remont rozpoczniemy w niewłaściwym dniu. To co robić? Unikać. Przebywać rzadziej. Jeśli zależy Ci na Twoim związku, a od dawna są w nim napięcia, to rezygnuj ze spania w pokoju.

 

Najlepszym rozwiązaniem jest unikanie kłopotów i  niepchanie się tam, gdzie są bardzo prawdopodobne. Środkiem zaradczym, który ograniczy gwałtowność trójki (silnego Drzewa), jest używanie Ognia – najlepiej żywego - kominka lub pieca. Jeśli przypadkiem masz tam kominek lub kuchenkę, używaj ich dużo częściej niż zwykle. Można zdominować kolorystyką tego  pomieszczenia czerwienią, jednak nic nie zastąpi żywego ognia ... i wstrzymania się od prac remontowych.

  

 

Zachód: nr 8

 

Dla zachodu to dobry miesiąc. Szczególnie w finansach – o ile masz tam drzwi lub gabinet. Ale sypialnia na Zachodzie też jest OK. Możliwa jest poprawa i wzmocnienie relacji, co wpłynie pozytywnie także na inne dziedziny. Jeśli jest tam inne pomieszczenie – używaj go częściej, przeprowadź jakieś prace, nawet jeśli remont nie był w planie.

 

To najlepsze miejsce na wspieranie zarabiania i wszelkiej działalności finansowej. Dobre widoki zwłaszcza dla osób i firm zajmujących się nieruchomościami.

 

Dla lepszych efektów: używać, przebywać, remontować, ale ograniczyć obecność zarówno żywego ognia jak i wody.

 

 

Północny zachód: nr 7

 

Nie tak ostro… siódemka ułatwia podejmowanie decyzji i ...zabieranie głosu, ale na ogół za szybko i w nadmiarze. Podejmij decyzję, ale nie mów tyle.). W tym miesiącu możliwy jest nadmiar gadania, rywalizacji, próżności.

 

Można też za szybko podejmować decyzje, które okazać się błędne.

 

Jeśli tam śpisz, to niepotrzebne zdanie lub dwa może zranić partnera. Słowa klucze to: ostrość i zranienie. Zarówno w przenośni jak i dosłownie –  ostrym narzędziem. Warto naprawdę dołożyć wszelkich starań i zdecydowanie mniej mówić (po prostu zamilknąć) i nie kłócić się o wszystko. Nie ma potrzeby zabierania głosu w każdej sprawie!

 

Oprócz zranień i skaleczeń – istnieje prawdopodobieństwo operacji. Jeśli masz ją w planie – zrób to w październiku. Siódemka to też zagrożenie kradzieżą lub napadem z ostrym narzędziem. Czyli dokładnie  zamykamy drzwi i nie chodzimy po nocach ciemnymi zaułkami.
 

  

Północ: nr 2

 

Zdrowie najważniejsze. To wiadomo. Sypialnia na północy niestety relaksu i zdrowia nie przynosi. A już zdecydowanie nie jest to pokój dla kobiet w ciąży (w tym wypadku się asekurujemy).

Osoby z poważnymi problemami trawiennymi i nowotworowymi lepiej niech śpią w tym miesiącu gdzie indziej.  Można też wstawić do sypialni na północy takie gatunki zielonych roślin, które produkują tlen. To pokój szczególnie niekorzystny (w tym miesiącu tylko) dla starszych kobiet i wszystkich osób o liczbie Gua 2 i 1.

 

Pomocne także zastosowanie dużej ilości elementu Metalu - np. metalowych sprzętów.

 

 

Północny wschód: nr 9


Rejon północno wschodni znajduje się w październiku pod wpływem należącej do elementu Ognia dziewiątki. Zarówno reprezentującego energię roku jak i miesiąca. Może zaiskrzyć. Zarówno w relacjach (co prawda na krótko, ale jednak), jak i dosłownie ...w przewodach elektrycznych. Innymi słowy, istnieje możliwość zaprószenia ognia i pożaru.


W codziennych działaniach może to oznaczać słomiany zapał i po początkowym przyspieszeniu ...spowolnienie, a nawet zatrzymanie się w miejscu. Ale to dobre miejsce do rozpoczęcia inwestycji. Remontować tez można.

 

  

Wschód: nr 4

 

To dobry rejon w tym miesiącu. Pomaga w relacjach, nauce, pracach badawczych. Widzimy więcej, lepiej sobie radzimy, jesteśmy bardziej zaradni,  elastyczni i ...atrakcyjni dla innych. Zarówno fizycznie, jak i pod względem biznesowym.

 

Jeśli tu jest sypialnia - relacje jej mieszkańców mogą się poprawić, a "single" mogą kogoś spotkać.

Ten rejon jest dobry dla wszystkich, ale dla osób o Gua 3 i 8 szczególnie. Warto rozważyć małżeństwo, a biznesowo nawiązanie współpracy lub wręcz założenie spółki.

 

Jeśli na wschodzie są drzwi lub  gabinet miejsce to przynosi lepsze widoki dla biznesu - kontakty, oferty. Jesteśmy też lepiej postrzegani. Co prawda konkurencja nie śpi, ale dajemy radę.

 

 

Południowy wschód: nr 5

 

Ten rejon "cieszy się" w tym roku wpływem gwiazdy mało korzystnej - tzw. żółtej piątki. Dla zdrowia niekorzystna, do przeprowadzania dużych zmian - hmm, teoretycznie możliwa, ale ...bardzo trudna.

Lepiej poczekać z remontowaniem tego rejonu do lutego 2013 roku.

Przebywanie tu też należałoby zminimalizować. To nie jest rekomendowane miejsce dla osób w ciąży lub przewlekle chorych.