KALENDARZ Tong Shu
DATOWNIK 2019

Zestawy specjalnych dni
Przydadzą się do:

Planowania  (Dni Księżyca)

 Usuwania    (Dni Usuwania)

Działania     (Dni Sukcesu)

 

 

KURSY 2019

 

16-17.03.2019

BAZI 1 

Potencjał osobisty 
Interpretacja kalendarza

 

 

KOMPAS 2019

Pierścień 24 Gór i specjalne sektory Pomocnicy 2019.

To uproszczona wersja kompasu.

Możesz nałożyć na plan domu

i zobaczyć, które miejsca są

w tym roku lepsze.

REMONTY 2019

 

Rozkład energii dla Twojej przestrzeni na 12 miesięcy roku 2019.

Najważniejsze rekomendacje, jeśli planujesz remont. 

 

Oblicze losu - Sztuka czytania z twarzy

  • Sztuka Czytania z Twarzy
    Sztuka Czytania z Twarzy

 

Sztuka czytania z twarzy

 

Mistrzowie Mian Xiang, chińskiej sztuki czytania z twarzy wierzą, że z twarzy człowieka można wyczytać jego los, charakter, a nawet to, czy będzie szczęśliwy w miłości. Liczy się kształt ust, linia brwi, wielkość nosa…

 

Na twarzy mamy 99 punktów. Ich podstawowe znaczenie związane jest
z naszym wiekiem.

Ile masz lat? 30. Dodaj 1 i poszukaj na odpowiednim rysunku punktu 31.
Jeżeli w odpowiadającym mu miejscu na twarzy masz pieprzyk, przebarwienie, wybrzuszenie czy bliznę, w tym roku możesz mieć problemy zdrowotne lub będzie on trudny. Wszelkie niedoskonałości w miejscach oznaczonych cyframi mają niedobre znaczenie. Np. pieprzyk na kości policzkowej, jaki ma Robert de Niro, ostrzega przed byciem zranionym lub utratą partnera. Zapowiada także podejrzliwość, zwłaszcza gdy jest wystający. Tylko jeden pieprzyk, nazywany dziś pieprzykiem Cindy Crawford, niesie pozytywny przekaz – mówi o upodobaniu do dobrego jedzenia i o zdolnościach kulinarnych. Obdarzona nim osoba uważana jest za atrakcyjną, ludzie chcą jej słuchać i z nią być.

Chińska sztuka czytania z twarzy dzieli twarz na trzy części. Pierwsza (od nasady czoła do czubka nosa) mówi o dzieciństwie i wczesnej młodości, druga (od nasady nosa do czubka nosa) o wieku średnim, trzecia (od czubka nosa do czubka brody) o późnej dojrzałości i starości.

 

 

Pierwsze jest czoło

 

Wypukłe i wysokie czoło to znak, że mimo upływu lat nadal jesteśmy pod silnym wpływem rodziców. Takie czoło świadczy też o dominującym charakterze.
Jeśli ktoś już jako dziecko ma zakola będzie wiele podróżował. Mężczyzna, który wcześnie zgubił włosy, może narzekać na słabą wątrobę, nogi
i ręce a także problemy z potencją.

Na środku czoła znajduje się punkt 19, który u kobiet odpowiada za szczęście małżeńskie. Dobrze, jeśli jest gładki i dość mięsisty. Jeśli kobieta ma tu jakieś zmiany, może narzekać na brak szacunku ze strony męża.


O urodzie i energii życiowej świadczy blask oczu i gładkie czoło.
Mistrzowie duchowi mają wiele zmarszczek, ale nie na czole i między brwiami. To oznacza spokój, dlatego zwykle, gdy pracujesz nad sobą, twoje czoło się wygładza.
Pomiędzy brwiami znajduje się punkt 28, zwany przez Chińczyków Pałacem Życia. Powinny się tu mieścić dwa palce. Jeśli jest więcej miejsca, cechuje nas otwartość, choć także naiwność.
Jeśli mniej – nieufność i podejrzliwość.

 

 

Siła brwi

 

Brwi to charakter. Regularne, średniej grubości, o równo układających się włosach mówią o zrównoważonym charakterze i poczuciu własnej wartości. Jeśli są szerokie i gęste u nas ale i przemądrzała.

Brwi poszarpane, z włosami rosnącymi w różnych kierunkach mówią o kłopotach z emocjami i trudnych relacjach z rodzeństwem. Złym pomysłem są kolczyki
w brwiach. To narusza pożądaną stabilność charakteru, osłabia wolę i utrudnia relacje z rodzeństwem. Zdaniem Chińczyków jest to równoznaczne
ze sprowadzaniem na siebie kłopotów! Szczególnie w wieku, który brwi reprezentują, między 30 – 33 rokiem życia. Naruszenie linii brwi może świadczyć o problemach z tożsamością,
z uczuciami. Co innego korekcja, a co innego zamienianie ich w nitki.
Kobiety z takimi brwiami bywają agresywne, zwłaszcza jeśli mają ostry podbródek i kościstą twarz.
Brwi tych, którzy mają osiągnięcia, są równe
i wyraźne. Brwi uniesione po łuku mają kobiety, które chcą rządzić. Jeśli z brwi mężczyzny wystają w nieładzie pojedyncze opadające w dół włosy może on mieć kochankę.

 

 

Nos do interesów

 

Nie martw się o pieniądze jeśli Twój nos jest duży, mięsisty, prosty, a jego czubek nie jest zadarty i zakrywa dziurki. Takie nozdrza oznaczają zdolność oszczędzania i gromadzenia. Kto ma odsłonięte dziurki w nosie nie panuje nad pieniędzmi. Jeśli pragnie coś odłożyć, powinien skorzystać z porady fachowców. Gdy na środku nosa – punkty 44,45 – pojawi się krosta, zapowiada ona wydatki lub straty. Nie rozdrapuj jej (niech szybko zniknie), a tendencję do straty zrekompensuj „stratą kontrolowaną”, czyli wydaj pieniądze na coś, co i tak chciałaś kupić.

Pamiętajmy – mięsisty nos to zapowiedź szczęścia w finansach i równowagi w małżeństwie.

Kobiety z grubszymi, zaokrąglonymi na czubku nosami są zadowolone ze związków. Jeśli operacyjnie zmniejszamy nos na malutki, zadarty, liczmy się z tym, że możemy stracić niezależność finansową i wpaść w uzależnienie od mężczyzny. Mały nos mają też mężczyźni, którzy nie zostaną majętnymi biznesmenami, ich zarobki zależą od ciężkiej pracy. Zadarty nos – niezależnie od płci – zapowiada kapryśnego partnera.

Krzesło męża i żony – tak Chińczycy nazwali miejsce od nasady nosa do kącików oczu.

Gdy jest ciemne i wklęsłe zapowiada trudne małżeństwo, a nawet rozwód ok. 40 roku życia.

Podobnie garbek na nosie – mówi, że pierwsze małżeństwo może być nieudane, ale jeśli doszło do rozwodu, drugie się uda. Dlatego, gdy masz garb na nosie poczekaj ze ślubem.


Jeśli chcemy zrównoważonego partnera, nie wybierajmy mężczyzny z krzywym nosem, bo może mieć on kłopoty z tożsamością. Prosty nos u mężczyzny świadczy o atrakcyjności seksualnej i płodności. Podobnie jak u kobiety równy i wyraźny rowek pod nosem. Płaski albo niewyraźnie wykrojony,

z pieprzykiem lub blizną zapowiada kłopoty z zajściem w ciążę, małe zainteresowanie seksem.

 

 

Oczy i skronie

 

Kwiat Brzoskwini – tak Chińczycy nazywają zmarszczki w kącikach oczu. Świadczą one o atrakcyjności kobiety i mężczyzny. Jeśli jednak kreski z kącika oka dochodzą aż do linii włosów zagrożona jest trwałość małżeństwa. Skronie mężczyzny mówią wiele o jakości jego małżeństwa.

Gdy są wklęsłe, czeka go rozpad pierwszego związku. Dobra prognoza to mięsiste skronie.

Zbyt wypukłe mówią o związku z dominującą kobietą, byciu pantoflarzem.

Najpiękniejszy według Chińczyków kształt oczu to oczy Feniksa, których kąciki zewnętrzne są nieco wyżej niż wewnętrzne. To oczy kobiety, która jak magnes przyciąga mężczyzn.

Małe oczy mówią o kontrolowaniu emocji, a nawet o nieszczerości. Wielkie, wilgotne

to nademocjonalność, nadmierny sentymentalizm. Takie oczy przyciągają mężczyzn bogatych z małymi oczami, którym język emocji jest obcy. Oczy ciemne, głęboko osadzone, pozbawione blasku miewają ci, którzy nadmiernie się martwią. Worki i ciemna skóra pod oczami mówią o zamartwianiu się o dzieci. Równe cienie, linie to sygnał dużego zainteresowania płcią przeciwną.

 

 

Policzki i usta

 

Kobiety, które mają mięsiste policzki, są uważane za atrakcyjne. Mogą liczyć także na sukcesy w biznesie, gdyż inni ludzie chętnie im pomogą. Zmarszczki wkoło ust, tzw. linie śmiechu, także wzmagają atrakcyjność. Nie wygładzajmy ich. Powinny skrzyżować się z kącikami ust, gdy skończymy czterdziestkę. Usta mówią o stosunku do seksu. Najlepiej wróżą symetryczne, wydatne wargi. Jeśli dolna jest wydatnie grubsza – seks jest na pierwszym miejscu, jeśli górna czułość. Kąciki ust powinny być naturalnie skierowane do góry, co świadczy
o przyjaznym stosunku do ludzi. Jeśli nie są – warto więcej się uśmiechać.

 

 

Podbródek – ważny na starość

 

Jeśli przyjrzymy się zamożnym, dojrzałym kobietom, z którymi wszyscy się liczą
i które mają poczucie spełnienia, to okaże się, że mają drugi podbródek.
Broda i podbródek mówią o jakości życia na starość.

 

Podsumowując: większość z nas nie ma idealnych rysów. Jednak twarz się zmienia, gdy zmieniamy się my. Przyjrzyj się mistrzom regularnie medytującym – nie wiadomo, w jakim są wieku. Medytacja pomaga osiągać spokój, a spokój wygładza twarz. Chińska sztuka czytania z twarzy wskazuje, kiedy mogą pojawić się problemy i nad jakim aspektem życia warto pracować.

 

 

Tekst: Beata Pawłowicz - Zwierciadło dodatek "Przewodnik ezoteryczny", Styczeń 2011
Konsultacja: Anna Sztandera

 

 

KSIĄŻKA: Mian Xiang. Discover Face Reading.

Jeśli interesuje Cię wiedza na temat czytania z twarzy, polecamy lekturę książki Joey Yapa „Mian Xiang. Discover Face Reading”, w której znajdziesz dokładnie opisane i przedstawione na rysunkach poszczególne punkty twarzy.
Książka napisana jest w języku angielskim.

Można ją zamówić drogą mailową (biuro@masterconsulting.pl)