KALENDARZ Tong Shu
DATOWNIK 2019

Zestawy specjalnych dni
Przydadzą się do:

Planowania  (Dni Księżyca)

 Usuwania    (Dni Usuwania)

Działania     (Dni Sukcesu)

 

 

KURSY 2019

 

16-17.03.2019

BAZI 1 

Potencjał osobisty 
Interpretacja kalendarza

 

 

KOMPAS 2019

Pierścień 24 Gór i specjalne sektory Pomocnicy 2019.

To uproszczona wersja kompasu.

Możesz nałożyć na plan domu

i zobaczyć, które miejsca są

w tym roku lepsze.

REMONTY 2019

 

Rozkład energii dla Twojej przestrzeni na 12 miesięcy roku 2019.

Najważniejsze rekomendacje, jeśli planujesz remont. 

 

KALENDARZ Tong Shu 2017

Kalendarz Tong Shu to tradycyjny chiński kalendarz, który opisuje potencjał miesięcy i dni roku. (pliki pdf z kalendarzem na  wybrane miesiące 2017  są na końcu artykułu)

Korzystanie z niego ma na celu optymalne planowanie naszych działań. Mamy dzięki temu możliwość wyboru dobrych dni do wsparcia swoich projektów i aktywności oraz zwrócenia uwagi na te dni, kiedy na dodatkowe wsparcie liczyć trudno. W tym drugim przypadku powinniśmy być bardziej uważni i skupiać się na lepszym przygotowaniu własnym lub poprosić o pomoc innych (nie liczyć, że jakoś się uda), albo - jeśli to możliwe - od ważnych przedsięwzięć się wstrzymać.

 

Klasyczny kalendarz Tong Shu bazuje na chińskim kalendarzu solarnym i rozpoczyna się zazwyczaj 4 lub wyjątkowo, jak w tym roku, 3 lutego. Umieszczona jest w nim także data początku chińskiego kalendarza lunarnego (w tym roku 28 stycznia). Współcześnie, kalendarze Tong Shu zaczynają się 1 stycznia.

 

Źródłem danych w tym kalendarzu są chińskie metody oceny potencjału ludzi, działek, domów oraz tego,
co najważniejsze: czasu. Te metody to między innymi ZeRi, BaZi, Feng Shui, Yi Jing (Księga Przemian), Xuan Kong Da Gua oraz Qi Men Dun Jia. Wszystkie sprowadzają się do teorii Yin-Yang i Pięciu Przemian.


Autorką koncepcji tego kalendarza Tong Shu jest Anna Sztandera. Projekt graficzny i jego realizacja to efekt pracy Dariusza Kopińskiego.

W tej wersji kalendarza umieszczone zostały zarówno niezbędne informacje podstawowe (np. 12 Oficerów) jak i bardziej zaawansowane (np. Struktury Xuan Kong Da Gua czy informacje Qi Men Dun Jia). Jeśli jesteś laikiem – nie zwracaj na te drugie uwagi. Masz wystarczająco dużo innych, wartościowych danych, które pozwolą Ci trafnie ocenić przydatność konkretnego dnia.


W tym dokumencie udostępniamy stronę z kalendarzem Tong Shu na styczeń 2017, ostatni miesiąc roku Ognistej Małpy oraz luty, pierwszy miesiąc roku Metalowego Koguta. Wydrukuj je i miej pod ręką (np. przymocuj magnesem na lodówce). Za stronami z kalendarzem jest Legenda, gdzie znajdziesz wyjaśnienia umieszczonych w polu każdego dnia znaków i innych danych.


Jeśli chcesz stać się posiadaczem naszego kalendarza Tong Shu na cały rok 2017 możesz nabyć
Przewodnik po roku 2017, którego Tong Shu jest częścią.

 

W Przewodniku po roku 2017 znajdziesz obszerne wyjaśnienia tych części kalendarza, których nie sposób wyjaśnić w krótkiej legendzie. Na przykład listę i znaczenie 12 Oficerów, listę i znaczenie 28 Konstelacji oraz być może najcenniejszą – listę i znaczenia 64 Heksagramów. Według naszej wiedzy, informacje te nie są udostępniane razem z innymi dostępnymi na rynku kalendarzami Tong Shu, przez co użytkownik nie ma pod ręką kompletu danych. Dlatego rekomendujemy nabycie całego Przewodnika, zwłaszcza, że oprócz Tong Shu i obszernych do niego wyjaśnień, znajdziesz tam również inne informacje na temat tego, jaki będzie rok Ognistego Koguta. Przeprowadzamy Cię przez 12 miesięcy, 12 chińskich zwierząt, 8 rejonów geograficznych, 9 rocznych gwiazd, roczny wykres Replacement i Qi Men Dun Jia. W tym momencie amatorzy powinni już dawno być zaintrygowani :).

Reasumując: otrzymasz wszystkie dane opisujące potencjał ludzi i ich miejsc (działek, domów, mieszkań i biur) w roku 2017.

Jeśli chcesz nabyć Przewodnik po roku 2017 napisz do nas: biuro@masterconsulting.pl 

 

Tymczasem przypominamy: aby korzystać z większości danych zawartych w tej wersji kalendarza Tong Shu oraz całego Przewodnika po roku 2017 nie musisz mieć specjalnego przygotowania. Zacznij od zapoznania się z zamieszczoną Legendą. Powodzenia!

 

Poniżej masz pliki pdf z kalendarzem na  wybrane miesiące 2017 jak go czytać.