Kursy 2017

KALENDARZ TONG SHU:
listopad-grudzień 2017

 

08-10.09 - Qi Men Dun Jia
Strategia na życie. Warsztat anglojęzyczny (także dla Polaków). 

12-14.09 - Xuan Kong Da Gua
Akupunktura przestrzeni. Gdy normalne Feng Shui nie działa. Warsztat anglojęzyczny (także dla Polaków)

 

 

Twój potencjał...

DOBRE DATY czyli 3 KROKI ...NA ROK 2017.

 

 

NOWE ARTYKUŁY

KALENDARZ Tong Shu 2017

Kalendarz Tong Shu to tradycyjny chiński kalendarz, który opisuje potencjał miesięcy i dni roku. (pliki pdf z kalendarzem na  wybrane miesiące 2017  są na końcu artykułu)

Korzystanie z niego ma na celu optymalne planowanie naszych działań. Mamy dzięki temu możliwość wyboru dobrych dni do wsparcia swoich projektów i aktywności oraz zwrócenia uwagi na te dni, kiedy na dodatkowe wsparcie liczyć trudno. W tym drugim przypadku powinniśmy być bardziej uważni i skupiać się na lepszym przygotowaniu własnym lub poprosić o pomoc innych (nie liczyć, że jakoś się uda), albo - jeśli to możliwe - od ważnych przedsięwzięć się wstrzymać.

 

Klasyczny kalendarz Tong Shu bazuje na chińskim kalendarzu solarnym i rozpoczyna się zazwyczaj 4 lub wyjątkowo, jak w tym roku, 3 lutego. Umieszczona jest w nim także data początku chińskiego kalendarza lunarnego (w tym roku 28 stycznia). Współcześnie, kalendarze Tong Shu zaczynają się 1 stycznia.

 

Źródłem danych w tym kalendarzu są chińskie metody oceny potencjału ludzi, działek, domów oraz tego,
co najważniejsze: czasu. Te metody to między innymi ZeRi, BaZi, Feng Shui, Yi Jing (Księga Przemian), Xuan Kong Da Gua oraz Qi Men Dun Jia. Wszystkie sprowadzają się do teorii Yin-Yang i Pięciu Przemian.


Autorką koncepcji tego kalendarza Tong Shu jest Anna Sztandera. Projekt graficzny i jego realizacja to efekt pracy Dariusza Kopińskiego.

W tej wersji kalendarza umieszczone zostały zarówno niezbędne informacje podstawowe (np. 12 Oficerów) jak i bardziej zaawansowane (np. Struktury Xuan Kong Da Gua czy informacje Qi Men Dun Jia). Jeśli jesteś laikiem – nie zwracaj na te drugie uwagi. Masz wystarczająco dużo innych, wartościowych danych, które pozwolą Ci trafnie ocenić przydatność konkretnego dnia.


W tym dokumencie udostępniamy stronę z kalendarzem Tong Shu na styczeń 2017, ostatni miesiąc roku Ognistej Małpy oraz luty, pierwszy miesiąc roku Metalowego Koguta. Wydrukuj je i miej pod ręką (np. przymocuj magnesem na lodówce). Za stronami z kalendarzem jest Legenda, gdzie znajdziesz wyjaśnienia umieszczonych w polu każdego dnia znaków i innych danych.


Jeśli chcesz stać się posiadaczem naszego kalendarza Tong Shu na cały rok 2017 możesz nabyć
Przewodnik po roku 2017, którego Tong Shu jest częścią.

 

W Przewodniku po roku 2017 znajdziesz obszerne wyjaśnienia tych części kalendarza, których nie sposób wyjaśnić w krótkiej legendzie. Na przykład listę i znaczenie 12 Oficerów, listę i znaczenie 28 Konstelacji oraz być może najcenniejszą – listę i znaczenia 64 Heksagramów. Według naszej wiedzy, informacje te nie są udostępniane razem z innymi dostępnymi na rynku kalendarzami Tong Shu, przez co użytkownik nie ma pod ręką kompletu danych. Dlatego rekomendujemy nabycie całego Przewodnika, zwłaszcza, że oprócz Tong Shu i obszernych do niego wyjaśnień, znajdziesz tam również inne informacje na temat tego, jaki będzie rok Ognistego Koguta. Przeprowadzamy Cię przez 12 miesięcy, 12 chińskich zwierząt, 8 rejonów geograficznych, 9 rocznych gwiazd, roczny wykres Replacement i Qi Men Dun Jia. W tym momencie amatorzy powinni już dawno być zaintrygowani :).

Reasumując: otrzymasz wszystkie dane opisujące potencjał ludzi i ich miejsc (działek, domów, mieszkań i biur) w roku 2017.

Jeśli chcesz nabyć Przewodnik po roku 2017 napisz do nas: biuro@masterconsulting.pl 

 

Tymczasem przypominamy: aby korzystać z większości danych zawartych w tej wersji kalendarza Tong Shu oraz całego Przewodnika po roku 2017 nie musisz mieć specjalnego przygotowania. Zacznij od zapoznania się z zamieszczoną Legendą. Powodzenia!

 

Poniżej masz pliki pdf z kalendarzem na  wybrane miesiące 2017 jak go czytać.