KALENDARZ Tong Shu
DATOWNIK 2019

Zestawy specjalnych dni
Przydadzą się do:

Planowania  (Dni Księżyca)

 Usuwania    (Dni Usuwania)

Działania     (Dni Sukcesu)

 

 

KURSY 2019

 

16-17.03.2019

BAZI 1 

Potencjał osobisty 
Interpretacja kalendarza

 

 

KOMPAS 2019

Pierścień 24 Gór i specjalne sektory Pomocnicy 2019.

To uproszczona wersja kompasu.

Możesz nałożyć na plan domu

i zobaczyć, które miejsca są

w tym roku lepsze.

REMONTY 2019

 

Rozkład energii dla Twojej przestrzeni na 12 miesięcy roku 2019.

Najważniejsze rekomendacje, jeśli planujesz remont. 

 

12 Zwierząt w roku Wodnego Smoka

Rok 2012 – Ren Chen - Rok Wodnego Smoka

Chińska astrologia, dzieli ludzi na 12 typów, zależnie od roku urodzenia, które otrzymały nazwy 12 zwierząt. Jednak ludzie nie reprezentują cech tych zwierząt. Nazwy zwierząt są jedynie symbolami.

Według zasad chińskiej astrologii solarnej początek roku ma miejsce 4 lutego.
Stąd osoba urodzona przed 4 lutego należeć będzie do poprzedniego roku.
Dziecko urodzone w styczniu 2012 roku będzie Królikiem, ponieważ styczeń 2012 należy jeszcze do roku 2011, czyli roku Królika.

Każdy rok niesie ze sobą specyficzne energie, które różnie na ludzi oddziałują. Naiwnością byłoby sądzić, że prognoza na nowy rok będzie identyczna dla wszystkich urodzonych w dany roku. Pełna, prognoza potencjału człowiek możliwa jest wtedy, gdy znamy pełną datę urodzenia.

Jaką więc wartość mają prognozy odnoszące się jedynie do roku urodzenia? Wskazują ogólne trendy i tendencje, które oczywiście różnie się będą przejawiać u różnych osób, ale wskażą kierunek. Informują o tym jaki będzie początek podejmowanych w danym roku działań. Mówią o ogólnych tendencjach związanych w kontaktach ze światem zewnętrznym, predyspozycjach zdrowotnych i relacjach ze starszymi członkami rodziny.

CZAS WSPÓŁPRACY, CZAS OPOZYCJI, CZAS DESTRUKCJI.
Rok urodzenia mówi też o tym, kiedy świat chce z nami współpracować (Czas Współpracy), kiedy jest wobec nas w opozycji (Czas Opozycji), albo chce coś w naszym życiu przerwać (Czas Destrukcji).

W Czasie Współpracy pojawiają się ludzie i okoliczności sprzyjające.
To okres dobry na zawieranie kontaktów, partnerstwo, zakładanie spółek, pojednanie z rodziną, a nawet małżeństwo.
Czas Opozycji przynosi przeszkody, opór, konfrontacje z innymi. Przechodząc przez Czas Destrukcji możemy doświadczać rozpadu tego, co było do tej pory (przeprowadzka, zmiana pracy, choroba).

Warto znać swój Czas Współpracy, Czas Opozycji i Destrukcji. Można się przygotować.
Bardziej świadomie działać lub świadomie się z działaniem wstrzymać.

CHIŃSKIE MIESIĄCE zaczynają się później niż miesiące w kalendarzu zachodnim.

 1. Bawół: Styczeń (06.01– 03.02)

 2. Tygrys: Luty (04.02 – 04.03)

 3. Królik: Marzec (05.03 – 03.04)

 4. Smok: Kwiecień (04.04 – 04.05)

 5. Wąż: Maj (05.05 – 04.06)

 6. Koń: Czerwiec (05.06 – 06.07)

 7. Koza: Lipiec (07.07 – 06.08)

 8. Małpa: Sierpień (07.08 – 06.09)

 9. Kogut: Wrzesień (07.09 – 07.10)

 10. Pies: Październik (08.10 – 06.11)

 11. Świnia: Listopad (07.11 – 06.12)

 12. Szczur: Grudzień (07.12 – 04.01)


Poniżej przedstawiona jest krótka prognoza na rok 2012 dla poszczególnych zwierząt.

1. SZCZUR
(1912, 1924, 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008)
Uwaga, chiński rok solarny rozpoczyna się zwykle 4. Lutego.
Osoby urodzone od 1.stycznia do 3.lutego należą do roku poprzedniego.

A. Czas Współpracy: styczeń

B. Czas Opozycji: czerwiec

C. Czas Destrukcji: wrzesień


ZDROWIE
Na zdrowie trzeba uważać. Szczury będą podatne na różne choroby, w tym zranienia, szczególnie podczas aktywności na zewnątrz i podejmowania ryzykownych działań lub uprawiania ryzykownych sportów. Zdecydowanie rok 2012 to czas, aby przyjrzeć się swojej diecie i wziąć pod ochronę układ pokarmowy.

 

RELACJE
To dobry rok, aby podejmować inicjatywę. Zwłaszcza „single” wśród Szczurów mogą spotkać kogoś nowego, albo pogłębić już istniejącą znajomość. Tylko muszą się światu pokazać. Wyjść „z nory”, zrobić pierwszy krok.

Jeszcze lepsze widoki pojawiają się dla Szczurów będących już w związkach – to dobry rok na ślub! Warto się zdecydować. Nie rozważać w nieskończoność (w czym Szczury są bardzo dobre). Zdecydować się.

 

PRACA I FINANSE
Bardzo dobre perspektywy zawodowe na ten rok. Będzie Ci się dobrze pracować
i będziesz osiągać dobre wyniki, co znajdzie także przełożenie na Twoją sytuację finansową. Zachowaj jednak czujność i trzymaj rękę na pulsie, ponieważ pojawią się możliwości poczynienia postępów w karierze zawodowej i wejścia na kolejny, wyższy poziom. Wyzwanie mogą jednak stanowić relacje z innymi i twoja trudność w uznaniu cudzego zdania. A właśnie otwarcie się na poglądy innych będzie bardzo ważne i pomocne.

 

2.BAWÓŁ
(1913, 1925, 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009)
Uwaga, chiński rok solarny rozpoczyna się zwykle 4. lutego.
Osoby urodzone od 1.stycznia do 3.lutego należą do roku poprzedniego.


A. Czas Współpracy: grudzień

B. Czas Opozycji: lipiec

C. Czas Destrukcji: kwiecień


ZDROWIE
Zdrowie powinno Bawołom sprzyjać, pod warunkiem, że położą one nacisk na wzmacnianie swojego układu odpornościowego. Sam się nie wzmocni. Bawoły powinny zwrócić uwagę na „banalne” a często niedocenianie czynności, tak ważne w profilaktyce zdrowotnej jak: sport, higiena, sposób odżywiania się, odpoczynek.
I będzie dobrze.


RELACJE
Pod względem relacji jest to łatwiejszy rok dla Bawołów mężczyzn niż kobiet. Czyli Bawoły kobiety niech się starają bardziej i ewentualnie sprowadzą swoje oczekiwania do bardziej realnej perspektywy. Mężczyźni Bawoły nie dość, że mogą w tym roku kogoś poznać, to jeszcze może to być znajomość dobrze rokująca na dłużej.

U żonatych też będzie dobrze …o ile przypomną sobie, że mają żony i będą o nie dbać. Wówczas będzie miło. Relacje samotnych / wolnych kobiet Bawołów mogą też być w tym roku całkiem dobre, ale w porównaniu z Bawołami mężczyznami nie jest to takie oczywiste. Wkład własny będzie niezbędny.

 

PRACA I FINANSE
Na drodze Bawołów mogą się pojawić w tym roku pewne przeszkody. Ale to jest
dla nich dobry rok! Pojawią się zatem zarówno wspierający ludzie, jak i sprzyjające okoliczności. Poradzicie sobie. Aczkolwiek jeśli chodzi o zarządzanie finansami, konieczna będzie dyscyplina i kontrola wydatków. Wszystko z ołówkiem w ręku.
W pracy dbajcie o dobre stosunki. Merytorycznie, koncentrujcie się raczej na rozwijaniu swoich talentów i podnoszeniu kwalifikacji, niż wspinaniu się po szczeblach kariery. Ten drugi aspekt – awans, promocja, zdobywanie wyższego stanowiska może w tym roku napotykać na trudności. Skupcie się na cierpliwej i konsekwentnej pracy, bez skupiania się na nieistotnych szczegółach. Bądźcie konsekwentni.

 

3.TYGRYS
(1914, 1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010)
Uwaga, chiński rok solarny rozpoczyna się zwykle 4. lutego.
Osoby urodzone od 1.stycznia do 3.lutego należą do roku poprzedniego.


A. Czas Współpracy: listopad

B. Czas Opozycji: sierpień

C. Czas Destrukcji: listopad

 

ZDROWIE
O zdrowie dbać mają wszyscy, ale Tygrysy w tym roku być może bardziej. Może być kłopot z utrzymaniem wagi (konkretnie ze schudnięciem, bo tendencja jest raczej
w kierunku przeciwnym). Tygrysy powinny uważnie obserwować i badać wszystko co im – ewentualnie – w i na ciele wyrośnie: pieprzyki, narośla, guzy, cysty.
Nie bagatelizować. Iść do lekarza. A dodatkowo – jak to u Tygrysów – ich wrodzona skłonność do wypadków i kontuzji może się objawić. Czyli ostrożnie z intensywnymi sportami i szybką jazdą na nartach, rowerze, deskorolce.
O samochodzie nie wspominając.RELACJE
Siła tzw. Kwitnącej Brzoskwini (ang.Peach Blossom), odpowiadającej za atrakcyjność i przyciąganie, jest w tym roku dla Tygrysów nieco słabsza. Czyli skoro świat i czas pomagają mniej, i przeszkody na tym polu się pojawiać mogą, to same Tygrysy muszą o ten aspekt – poprzez własne działanie - zadbać bardziej. Samo nie przyjdzie. Single mogą napotykać przeszkody (więc niech się nie zrażają), a relacje Tygrysów będących w związkach mogą być napięte, a nawet bardzo napięte (to już zależy od indywidualnych przypadków). Będzie to zatem możliwość, a niekiedy konieczność, aby nadać istniejącej relacji inny charakter. Zmienić ją. Uwaga, to nie musi być od razu miłe. Sugestia: dokładać więcej starań, nie obwiniać siebie ani świata, jeśli coś nie wychodzi. Poczekać. Cierpliwie.PRACA I FINANSE
W swoich działaniach zawodowych i biznesowych Tygrysy powinny przestrzegać obowiązujących reguł. Wówczas będą osiągać wyznaczone cele. Jednak będzie je kusić, aby chcieć za dużo (to znaczy Tygrysy tak tego nie będą widziały i to jest właśnie groźne – mierząc za wysoko mogą osiągnąć dużo mniej). Dodatkowo, ten rok uruchamia nadmierne przywiązanie Tygrysów do wygody, ale też niepotrzebnego miotania się i niekontrolowanych (ani nieprzemyślanych) zmian. Zważywszy na fakt, że Tygrysy jeśli już się z kimś zgadzają, to głównie …ze sobą, powinny uważać.

Widoki finansowe na ten rok są średnie, za to potrzeba i chęć wydatków duża. O ile to możliwe, Tygrysy powinny zainwestować swoje oszczędności (i ich nie oglądać – utrudnić sobie samym do nich dostęp – zostaną na dłużej i się będą mnożyć).

4.KRÓLIK
(1927, 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011)
Uwaga, chiński rok solarny rozpoczyna się zwykle 4. lutego.
Osoby urodzone od 1.stycznia do 3.lutego należą do roku poprzedniego.

A. Czas Współpracy: październik

B. Czas Opozycji: wrzesień

C. Czas Destrukcji: czerwiec


ZDROWIE
Trzeba uważać. Zdrowie może w 2012 roku szwankować. Szczególnie nogi, ale też
i cały system immunologiczny. Dodatkowo, Króliki mogą być podatne na zranienia
i kontuzje (zwłaszcza nóg). Powinny też zwrócić uwagę na to co jedzą (czyli jadać lepiej niż dotychczas) i uprawiać sport, zwłaszcza, że grozi im przybranie na wadze.

 

RELACJE
Silne przyciąganie (czynnik zwany Peach Blossom – Kwitnąca Brzoskwinia). Dla obu płci, chociaż lepsze widoki pojawiają się przed kobietami Królikami. Świat będzie je postrzegał jako wyjątkowo atrakcyjne. A i tak większość kobiet Królików to osoby obdarzone urodą i umiejętnością przyciągania uwagi innych. To w tym roku może się nasilić. Kobiety single niech korzystają. Kobiety zamężne niech uważają – mogą wydać się bardziej atrakcyjne nie tylko partnerowi, ale i komuś trzeciemu. I kłopoty gotowe. Te, które szukają partnera – to jest Wasz czas! Kobietom może „samo przyjść”. Mężczyźni powinni dołożyć starań i Kwitnącej Brzoskwini trochę pomóc – czyli temu, aby świat Was widział atrakcyjnymi.

 

PRACA i FINANSE
Bardzo dobre widoki zawodowe i finansowe. Sprawy będą się układać i rozwijać zgodnie z oczekiwaniami. Jeśli pojawią się przeszkody, to niewielkie, albo takie, z którym Króliki będą umiały sobie poradzić. W razie potrzeby Króliki mogą liczyć na pomoc innych. Uwaga, ona nie zawsze przychodzi sama. O pomoc niekiedy trzeba POPROSIĆ. I przyjdzie. Cierpliwość może bardzo Królikom pomóc w osiąganiu wyższych zarobków. Cierpliwość oraz otwarcie się na nowe okoliczności i możliwości.

W relacjach w pracy może nieco przeszkadzać chwiejność Królików i większa niż zazwyczaj zmienność nastrojów. Opracowana strategia i konsekwentna, a spokojna jej realizacja przyniosą efekty.


5. SMOK
(1916, 1928, 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012)
Uwaga, chiński rok solarny rozpoczyna się zwykle 4. lutego.
Osoby urodzone od 1.stycznia do 3.lutego należą do roku poprzedniego.

A. Czas Współpracy: wrzesień

B. Czas Opozycji: październik

C. Czas Destrukcji: styczeń

 

ZDROWIE
Zdrowotnie ten rok Smoka może być dla Smoków trudny. Dotyczyć to będzie zarówno ich kondycji fizycznej, jak i psychicznej. Dlatego dbanie o zdrowie powinny być w tym roku priorytetem dla Smoków. O co powinny dbać konkretnie? Przede wszystkim o stan umysłu i podejście do życia. Ale także o kręgosłup. Konieczny sport oraz ćwiczenia sportowo-medytacyjne – np. joga lub tai chi. Dodatkowo, osobne praktyki medytacyjne będą bardzo pomocne. We wszystkim co robią, powinny Smoki skupiać się na tym, aby mieć pełną jasność (czysty umysł) odnośnie tego co robią lub robić planują.

 

RELACJE
Kwitnąca Brzoskwinia – czynnik odpowiedzialny za atrakcyjność, przyciąganie innych i to, że nas inni pozytywnie postrzegają, jest u Smoków w tym roku słaby. Niestety, dotyczy to w większym stopniu wolnych Smoków. Czyli, muszą same się bardziej starać. Ale też nie drzeć szat jeśli sprawy będą przybierać inny, niż by Smoki chciały obrót.

Smoki żyjące w związkach mogą doświadczać napięć i konfliktów. Ich przyczyną będzie na ogół brak uważności czy odpowiednich starań ze strony …samych Smoków. To Wasz, Smoki, upór (nawet jeśli tego tak nie widzicie i nazywacie np. konsekwencją, albo racją, cokolwiek to znaczy) za tym stoi. Odpuścić, bo warto.
A jeśli nie odpuścicie – nastawcie się na konflikty.

 

PRACA I FINANSE
Szykuje się dobry, albo nawet bardzo dobry rok, jeśli chodzi o rozwój kariery zawodowej. Konieczne będzie jednak skupienie się na tym, co istotne i ścisła współpraca z przełożonymi (wspieranie ich i robienie tego, czego od Smoków zwierzchnicy oczekują. Dzięki temu pozycja Smoków się wzmocni.
Smoki prowadzące własne firmy powinny zastosować podejście konserwatywne. Działać spokojnie, bez pośpiechu, w sposób wyważony. Sprawy finansowe
(to jednak nie to samo co kariera czy praca jako taka) powinny być traktowane
z uwagą, aby nie wymknęły się spod kontroli. Należy unikać nadmiernych zakupów
i ryzykownych inwestycji, a tym bardziej hazardu.


6. WĄŻ
(1917, 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001)

A. Czas Współpracy: sierpień

B. Czas Opozycji: listopad

C. Czas Destrukcji: sierpień (jest dla Węży zarówno czasem Współpracy, jak i Destrukcji)

 

ZDROWIE
Zdrowie może być w tym roku słabe. Jeśli Węże same (i dodatkowo, czyli bardziej niż do tej pory) o nie nie zadbają. Profilaktyka i jeszcze raz profilaktyka. Dieta, sen, sport, wypoczynek, badania lekarskie. Szczególnie powinny Smoki zwrócić uwagę na tendencje do przeciążania się i osłabiania swojej odporności przez nadmiernych stres. Sytuacji, które go generują powinny zdecydowanie unikać. Bez tego Węże stracą swoją zwyczajową dynamikę, energię i chęć do życia.

 

RELACJE
Dobre, albo bardzo dobre! Bardzo silny czynnik „Kwitnącej Brzoskwini”, który powoduje, że świadomie lub nie przyciągamy innych i jesteśmy dla nich atrakcyjni. Szczególnie to w tym roku dotyczy Węży w stanie wolnym. Powinny się odważyć podejmować inicjatywę. Ale i Węże będące już w stałych związkach mogą się cieszyć na ich pogłębienie i lepszą jakość.

Pewne napięcia mogą natomiast wystąpić w relacjach z innymi członkami rodziny.

 

PRACA I FINANSE
Węże! Miejcie oczy szeroko otwarte – pojawią się możliwości zarobkowe, pod warunkiem, że będziecie działać szybko. Szybko to jedno, a ryzykownie to drugie. Ryzykownych inwestycji unikajcie. Dobre widoki na polu finansów to dobra wiadomość. Gorsza, to taka, że będziecie Smoki w pracy bardzo zajęte co niebezpiecznie podniesie wasz poziom stresu, a patrz wyżej, Wasze zdrowie nie będzie się na ten podwyższony poziom stresu zgadzać!


7. KOŃ

(1918, 1930, 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002)
Uwaga, chiński rok solarny rozpoczyna się zwykle 4. lutego.
Osoby urodzone od 1.stycznia do 3.lutego należą do roku poprzedniego.

A. Czas Współpracy: lipiec

B. Czas Opozycji: grudzień

C. Czas Destrukcji: marzec

 

ZDROWIE
Uwaga na tendencję do kontuzji, zranień lub skaleczeń. Do sportów ryzykownych lub ekstremalnych lepiej podchodzić z dużą ostrożnością, albo ich po prostu w tym roku unikać. Szczególnie należy uważać na nogi. Koniecznie należy zadbać o dietę jako część profilaktyki prozdrowotnej. Warto w tym roku podjąć próbę zmiany swoich nawyków na tym polu.

 

RELACJE
Będzie dobrze. „Kwitnąca Brzoskwinia” pięknie kwitnie zarówno dla singli, jak i osób w związkach. Romans i miłość wiszą w powietrzu. Dobry czas na znalezienie partnera na stałe. I może się to zdarzyć w najmniej spodziewanym momencie. Można w tym roku rozważyć wzięcie ślubu. (tylko trzeba dodatkowo dobrać sprzyjającą datę).

 

PRACA I FINANSE
To rok ciężkiej pracy, dzięki której Konie mogą się spodziewać pozytywnych efektów. Powinny jednak wyjść z cienia (o ile w nim do tej pory pozostawały). Pokażcie, co zrobiliście i co potraficie. Zostanie zauważone i docenione. Sytuacja finansowa dobra, albo bardzo dobra o i ile podwoicie swoje starania. Inną sprawą będzie konieczność uważnego zarządzania pieniędzmi, bo pokus do ich wydawania czy nieprzemyślanego inwestowania będzie dużo.


8. KOZA

(1919, 1931, 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003)
Uwaga, chiński rok solarny rozpoczyna się zwykle 4. lutego.
Osoby urodzone od 1.stycznia do 3.lutego należą do roku poprzedniego.

A. Czas Współpracy: czerwiec

B. Czas Opozycji: styczeń

C. Czas Destrukcji: październik

 

ZDROWIE
Możliwe problemy, a nawet komplikacje zdrowotne. Trzeba uważać i dmuchać na zimne, czyli samemu o swoje zdrowie, zawczasu zadbać. Czyli profilaktyka i badania kontrolne będą bardzo ważne. Wcześniejsza niż późniejsza wizyta u lekarza.
I będzie dobrze. Oczywiście właściwa dieta i ćwiczenia fizyczne bardzo pomogą.
Są dla na ogół mało ruchliwych kóz niezbędne.

 

RELACJE
Dobre i stabilne dla zamężnych/żonatych/pozostających w stałych związkach Kóz. Będzie na ogół spokojnie, a drobne konflikty da się łatwo rozwiązać. Singlom będzie trochę trudniej, bo „na rynku” duża konkurencja.
W relacjach z innymi (poza partnerami osobistymi) Kozy mogą być mało ugodowe, wręcz kłótliwe.

 

PRACA I FINANSE
Zanosi się na rok nierówny, pełen zmian i niespodzianek. Prawie na pewno należy się spodziewać strat finansowych lub konieczności poniesienia nieplanowanych wydatków. Dobra wiadomość to taka, że Kozy zdołają relatywnie szybko te straty odrobić. Na pewno jednak muszą unikać ryzykownych przedsięwzięć i wszelkich okazji czy biznesów życia. Żadnego hazardu i robienia czegoś na czym się nie znają. Kozy powinny się skupiać na dotychczasowej pracy i tym co umieją najlepiej, ponieważ to z tego kierunku mogą się spodziewać wielu obiecujących możliwości i poprawy sytuacji finansowej.


9. MAŁPA
(1920, 1932, 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004)
Uwaga, chiński rok solarny rozpoczyna się zwykle 4. lutego.
Osoby urodzone od 1.stycznia do 3.lutego należą do roku poprzedniego.

A. Czas Współpracy: maj

B. Czas Opozycji: luty

C. Czas Destrukcji: maj (u Małp, czas Współpracy i Destrukcji występuje w tym samym miesiącu)

 

ZDROWIE
Dobre prognozy na ten rok. Tak ogólnie. Istnieje jednak zagrożenie wypadkami, zranieniami, skaleczeniami – czyli niezbędna ostrożność. Tym samym sporty ekstremalne, ryzykowne, bardzo intensywne ćwiczenia fizyczne to nie jest to, co mądra i chcąca ten rok w zdrowiu przeżyć Małpa powinna robić. Możliwe niestety częste przeziębienia, które powinny na szczęście łatwo i szybko mijać.

 

RELACJE OSOBISTE I RODZINNE
Małpy pozostające w związkach powinny (mogą) rozważyć ich zalegalizowanie czyli małżeństwo. Małpy w stanie wolnym będą musiały się trochę bardziej wysilić, aby znaleźć i utrzymać przy sobie partnera lub partnerkę, bo tu nic samo nie przyjdzie.

 

PRACA I FINANSE
W tym roku dobre efekty na tym polu przyniesie Małpom skupienie się na konkretach i praca nad efektami i wydajnością. Ważne będzie co Małpy naprawdę robią, a nie co mówią. Powinny też uważać na relacje interpersonalne w sprawach zawodowych i biznesowych, zwłaszcza, że sytuacja finansowa jest w tym roku nieprzewidywalna i wiele zależy od tego co Małpy faktycznie będą robić i jak dobre (lub niedobre) będą mieć relacje z innymi. Uwaga na plotki i niskie pobudki innych – czyli ostrożnie z zaufaniem. Nie na ślepo. Dodatkowo mogą Małpy doświadczać w tym roku silnej konkurencji.

 

10. KOGUT

(1921, 1933, 1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005)
Uwaga, chiński rok solarny rozpoczyna się zwykle 4. lutego.
Osoby urodzone od 1.stycznia do 3.lutego należą do roku poprzedniego.

A. Czas Współpracy: kwiecień

B. Czas Opozycji: marzec

C. Czas Destrukcji: grudzień

 

ZDROWIE
Ostrożnie! Możecie Koguty w tym roku przesadzić, zwłaszcza, że nie będziecie mieć tyle siły, zdrowia i energii, aby poradzić sobie ze stylem życia, pracy i poziomem stresu jaki sobie fundujecie. Niezbędne jest znalezienie czasu na wypoczynek, regenerację, profilaktykę. Powinniście też Koguty unikać wyczerpujących ćwiczeń i ryzykownych sportów. Możecie natomiast liczyć w tym roku na owocną współpracę z lekarzami, czy po prostu znalezienie dla siebie tego właściwego lekarza lub metody leczenia.

 

RELACJE
Dla samotnych Kogutów trochę trudno w tym roku – jeśli chodzi o wsparcie gwiazd, zwłaszcza odpowiadającej za relacje Kwitnącej Brzoskwini. Czyli musicie się bardziej starać. Zachowajcie jednakże cierpliwość i wstrzymajcie się od gwałtownych działań i kroków w stosunku do osób,  które się wam podobają. To przyniesie efekty.

Natomiast osoby pozostające od dawna w związkach mogą liczyć na dobry czas,
a nawet rozważyć małżeństwo (jeśli do tej pory małżeństwem nie są). Wszelkie trudne sprawy powinny być od razu i otwarcie omawiane.

 

PRACA I FINANSE
W tym roku poradzicie sobie ze wszystkim… o ile dołożycie starań i nastawicie się na ciężką pracę. Ważne abyście zapraszali do współpracy i pomocy innych. Bo takie osoby są w okolicy. Otrzymacie zarówno pomoc, jak i dobrą radę. Finansowo – średnio, czyli musicie Koguty być ostrożne planując wydatki, a zwłaszcza inwestycje. Przed podjęciem ważnych decyzji finansowych musicie się dobrze zastanowić, poprosić o radę lub konsultację, rozważyć wszelkie za i przeciw.


11. PIES

(1922, 1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006)
Uwaga, chiński rok solarny rozpoczyna się zwykle 4. lutego.
Osoby urodzone od 1.stycznia do 3.lutego należą do roku poprzedniego.

A. Czas Współpracy: marzec

B. Czas Opozycji: kwiecień

C. Czas Destrukcji: lipiec

 

ZDROWIE
Z uwagi na „zderzenie” ze Smokiem, w roku 2012 Psy mogą być bardziej podatne na choroby. Powinny też uważać i ostrożnie się posługiwać wszelkimi metalowymi przyrządami i urządzeniami. Ogólnie, dobrze dla Was – Psy – będzie, jeśli będziecie w tym roku praktykować większą niż dotychczas uważność. Nie ignorujcie procedur bezpieczeństwa, przepisów BHP ani Sanepidu.
Akurat Wy nie powinniście w tym roku tego robić. Uważajcie na to co jecie, bo możecie mieć problemy z żołądkiem (np. z powodu zatruć). Postarajcie się też lepiej zarządzać swoim stresem.

 

RELACJE OSOBISTE I RODZINNE
Mogą być średnie. Psom, zwłaszcza wolnym może szczególnie dokuczać samotność. A w relacjach z innymi mogą reagować zbyt gwałtownie i emocjonalnie. Psy będące w stałych związkach powinny uważać na silną tendencją do konfliktów i kłótni, co może prowadzić do pochopnej niekiedy decyzji o rozstaniu.
Rekomendowane: cierpliwość i współodczuwanie.

 

PRACA I FINANSE
Rok własnego Oponenta zawsze oznacza wyzwania => czytaj, potencjalne trudności, ale i możliwości. Jednak zanim Psy dostrzegą możliwości będą się musiały zmierzyć z dużym poziomem stresu także w obszarze zawodowo-finansowym. Możliwa zmiana pracy, ale też po prostu przeładowanie pracą, co spowoduje, że Psy, kierując się emocjami, będą chciały pracę pochopnie niekiedy zmienić.
Lepiej wyhamować i dopiero po namyśle podejmować tak ważne decyzje. W kwestii finansów Psy powinny zachować rozsądek i ostrożność, i na pewno ograniczyć swoje inwestycje i inne wydatki.


12.ŚWINIA
(1923, 1935, 1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007)
Uwaga, chiński rok solarny rozpoczyna się zwykle 4. lutego.
Osoby urodzone od 1.stycznia do 3.lutego należą do roku poprzedniego.

A. Czas Współpracy: luty

B. Czas Opozycji: maj

C. Czas Destrukcji: luty (luty to dla Świń zarówno czas Współpracy, jak i Destrukcji)

 

ZDROWIE
Świnie mogą być w tym roku bardziej wrażliwe, a zatem bardziej podatne na choroby, choć nic poważnego nie powinno mieć miejsca. Na pewno jednak muszą uważać i docenić profilaktykę. Możliwa większa niż wcześniej podatność na zranienia i kontuzje, zwłaszcza nóg. Świnie w średnim wieku i starsze mogą mieć problemy z układem pokarmowym, zwłaszcza z żołądkiem. Konieczne jest skupienie się na właściwej diecie.

 

RELACJE
Taaak! „Brzoskwinia kwitnie” – czyli Świnie będą postrzegane jako atrakcyjne i będą zwracać na siebie uwagę. Wolne świnie najprawdopodobniej spotkają swoją drugą połówkę, pod warunkiem, że będą pro aktywne. Sama (ta druga połówka) Was nie znajdzie. Czyli musicie się udzielać towarzysko; być widoczne.

Jednakże Świnie w związkach mogą cierpieć na nadmierną aktywność Kwitnącej Brzoskwini i zagrożenia pojawienia się kogoś trzeciego …i nieuchronnie z tym związanych kłopotów.

 

PRACA I FINANSE
Świnie! Możecie się spodziewać sukcesów i powodzenia! Czyli bądźcie na nie gotowe i przygotowane. Szczególnie w drugiej połowie roku. ALE… warunkiem będzie naprawdę wasz takt, kompetencja i właściwa strategia. Kluczem jest przygotowanie, zwłaszcza jeśli Świnie rozpoczynają nową pracę lub zajmowanie się nowym tematem. Finansowo: trochę wydatków, które da się zrekompensować efektami dobrej pracy i właściwego na polu zawodowym działania.

 

Uwaga! Jak napisano we wstępie, przedstawione wyżej informacje mówią
o ogólnych tendencjach dotyczących wszystkich osób urodzonych w danym roku chińskim. Z oczywistych względów nie jest możliwe, aby taka prognoza była dla wszystkich identyczna. Wyjaśnienie znaleźć można w nazwie chińskiej astrologii solarnej: Ba Zi.

Ba Zi (wym. pa cy) oznacza osiem znaków, w które przekształcana jest data urodzenia. Osiem znaków składa się na tzw. cztery filary, po dwa na rok, miesiąc, dzień i godzinę. Stąd, druga nazwa tego systemu: Cztery Filary Przeznaczenia. Choć tak naprawdę czynnik, który reprezentuje rok - a otrzymuje nazwę zwierzęcia – to zaledwie jeden z ośmiu znaków. Dlatego wszystkie osoby urodzone w danym roku łączy tylko owa jedna ósma. I ta jedna ósma to wspomniane wyżej „ogólne tendencje”.

Pełna informacja na temat szczegółowych tendencji dla konkretnej osoby w danym czasie, jej możliwości i ograniczeń, które ten czas (miesiąc, rok, dziesięciolecie) wspiera lub osłabia, możliwa jest do uzyskania podczas konsultacji indywidualnej.